ADDRESS

Kraków
Brzozsowa 65/98a

Gdzie wykorzystuje się diamenty?

 

Dla wielu osób diament jest symbolem luksusu i bogactwa. Robienie zakupów w mennicaskarbowa.pl/pol_m_Diamenty-160 jest zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Jednocześnie diamenty są wykorzystywane w wielu powszechnie używanych urządzeniach. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

 

Użycie diamentów

 

Wykorzystuje się je w wielu dziedzinach naszego życia. To bardzo niezwykły materiał, który jest niezwykle twardy, ma dobrą przewodność cieplną, jest trudnotopliwy, a dodatkowo jest świetnym izolatorem. Dlatego:

 

  • 1238430_960_72(7)
    Diamenty.

    Wykorzystuje się je między innymi do produkcji narzędzi takich jak wiertła, albo narzędzia tnące.

  • W aparaturze medycznej i naukowej.
  • Do tworzenia past termoporzewodzących.
  • Wykorzystuje się je jako detektory cząstek elementarnych.
  • Tylko 10-20% wszystkich wydobywanych diamentów wykorzystywane jest w jubilerstwie!

 

Ostatnia informacja pewnie zaskoczyła wiele osób. Zawsze kojarzyły one te kamienie szlachetne jako symbol luksusu i bogactwa. Natomiast tylko ułamek wszystkich wykorzystywanych diamentów zostaje wykorzystywany do tworzenia brylantów. Tak bowiem nazywa się ozdobę np. pierścionków, albo różnego rodzaju biżuterii.

 

 

O wiele większe znaczenie mają tak naprawdę diamenty w wielu innych dziedzinach naszego życia. O ile jako ozdoby może służyć wiele innych kamieni szlachetnych. Ponadto niektóre imitacje diamentów są niemal nie do odróżnienia, to właściwości tych kamieni w pewnych dziedzinach są niezastąpione. I właśnie tam odgrywają one największą rolę.